[ Aslaug Snøskred ] Minorin

11. června 2017 v 21:54 |  CHARAKTERY VE HŘE
JMÉNO: Aslaug Snøskred

RASA: Čarodějnice

STATUS : Člen Rady šedých
CHARAKTERISTIKA / VZHLED :
Aslaug je drobné postavy, přinejmenším o několik palců menší, než průměrné dospělé ženy. Je bledá a pohublá, má dlouhé popelavé blond vlasy a šedé oči s často nepřítomným pohledem, který nabádá ke snaze získat si její pozornost. Silnou, egocentrickou osobnost však podtrhává sebevědomý ženský hlas a její vytříbený styl, který značí severský původ, ale také smysl pro luxus. Obléká se do pevných látek, často obohacených hebkou kožešinou a zlatými výšivkami. Nosí velké, těžké šperky, které připomínají spíše válečnou zbroj, než módní doplněk a před šaty dává přednost koženým kalhotám, které přidávají na dojmu malé válečnice.
Zapomenout na střet s Alaug je pro její nevšedný zevnějšek nemožné, ale nejpozoruhodnější je její mrazivá aura, která nabádá k útěku.
Narodila se s prokletým znamením daleko za severním mořem, ale při budování její budoucnosti vzala za své také chladná a nemilosrdná nátura. Nelibá pověst ji provázela již od útlého dětství, díky čemuž si kromě různorodých pohledů pokaždé získala i určitý respekt, který jí v nepřátelském prostředí pomohl přežít. O její minulosti se toho však ví jen pramálo, jistě se dá říct jen fakt, že nepochází ze zdejších krajů. Kdy, za jakého doprovodu a pro jaký důvod ji vůle osudu zanesla ke břehům Albionu, není jasné. Jisté však je, že Aslaug o své minulosti ráda lže, protože její historky si buďto protiřečí, nebo by je pro svůj obsah za věrohodné považoval jen snadno ovlivnitelný hlupák. Za její dlouhý život se o ní začaly vyprávět příběhy zaobalené notnou dávkou tajemna.; vyprávění o jejím putování Albionem a o nemilosrdné krutosti a nepřátelskosti vůči všemu obdařenému byť jen se špetkou života.
Aslaug skutečně není žena, která by oplývala sentimentem; Je chladná a vypočítavá, nikoliv však vyloženě "zlá." Dlouhý život v ústraní od prostých lidí jí vštípil vlastní přesvědčení, které se utvrdilo se smrtí prvního draka, přičiněné její přirozenou potřebou po moci. Žije déle, než prostí lidé a za svůj život nasbírala mnoho zkušeností, ale na druhou stranu přežívala v osamění tak dlouho, že může být trochu netaktní. Její myšlenky jsou odlišné a především nepředvídatelné. Vůči své mu okolí je nedůvěřivá, ale konverzace jí nevadí. Také se ráda povyšuje, své síly a inteligence si je totiž dobře vědoma.
K Radě šedých se sama přidávat nechtěla, ale po desetiletích strávených v Albionu jí vlastní pověst předčila natolik, že byla stoupenci rady vyhledána. I navzdory její minulosti jí sláva paradoxně nikdy nepřekážela, ale nabídku rady přijala čistě se sobeckou vidinou kontroly systému říše.
Za několik let se Rada stala tím jediným, čemu Aslaug přislíbila a svým svéhlavým způsobem i dodržuje svou loajalitu, ale se svými společníky nesouhlasí pokaždé. Každopádně, její hlas má také vysokou váhu.

DOVEDNOSTI:
-Její největší přirozeností je čarodějná magie, pro kterou měla a ještě jistě bude dostatek času rozvíjet. Jako někdo jejího postavení Aslaug vládne silou od jednoduchých iluzí, po složitá a namáhavá zaklínadla, jež uchovává v dobře ukryté a střežené knize
-"Čarodějnice ze severu," jak je častokrát označována si ze své domoviny přivezla tři runy, které sahají hluboko do severské mytologie a není tak příliš těch, kteří by je dokázali přečíst. První je runa surové síly a odvahy, která podle pověstí dala za vznik Varhally. Druhá runa je ochranná a bohatě ji využívá pro obranu sebe i Rady šedých; je totiž těžké prolomit něco, co kromě Aslaug ovládá jen hrstka vyvolených za severním mořem. Zatím nikdo nebyl svědkem vytvoření její třetí runy a není zcela jasné, v čem spočívá její síla, ale její drobné nákresy zdobí hůl i plno šperků, které Aslaug nosí.
-Také prozatím jen koketuje se zakázanou magií, ale určitě nebude trvat dlouho, než překročí pomyslné meze.
-Má rozsáhlé vědomosti, co se týče tvorby lektvarů.
-Při fyzickém střetu se zvládne ubránit pomocí své hole, ale ne na příliš dlouho.
INVENTÁŘ:
-Vlastní šest dračích krystalů, přičemž pět z nich nosí na přední straně bronzové čelenky. Prostřední z nich je největší, pochází z dospělého Thuluka a propůjčuje jí pochopitelně největší sílu, zbylé čtyři jsou kořistí z mladých draků druhu altale
-Její šestý Dračí dech, pocházející z teprve dospívajícího Thuluka, je zasazený do dubové hole, zdobené vyrytými ornamenty, zalitými bronzem. Hůl je na vrchním konci zašpičatělá, čímž trochu připomíná těžkopádný bohatě zdobený oštěp.
-Častou společností jí je výr velký Szigi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama