[ Fenrir Fairbane ] Aki-kun

8. června 2017 v 19:18 |  CHARAKTERY VE HŘE
JMÉNO: Fenrir Fairbane, piráty občas přezdívaný jako "Fluffy", ale jeho příjmení se ve světě stalo synonymem pro masového vraha elfí rasy.

RASA: Bestial

STATUS : Vzdušný pirát - stopař, zbrojíř, útočná síla
CHARAKTERISTIKA / VZHLED :
V davu bude velice těžké ho přehlédnout, jelikož měří něco kolem 205 centimetrů, což ještě podtrhuje fakt, že nemá potřebu se jakkoli hrbit, takže ze své výšky ubere jen tehdy, když se pro cokoli skrčí. Co se váhy týče, asi nebude těžké uhodnout, že dalece přesahuje metrák, takže ho opravdu jen tak něco nesloží. Dojem obřího tanku přiživuje i skutečnost, že mu příroda darovala už sama o sobě mohutou postavu s širokými rameny a širokými tlapami, které doslova drtí kokosové ořechy jen při slabém pohlazení. Statné tělo je poseto hrubou černou srstí, které je nejhustší na hlavě, hřbetech rukou, zádech a nohou. Jak se srst blíží k torsu jako takovému, postupně řídne a dává tak světu na odiv svaly kované tělo, které by mohl závidět i ten nejstatnější rytíř v zemi. Srst je tak temně černá, že na světle často hází fialové odlesky - jedinou výjimkou je oblast na tlamě kolem čenichu, která z bílé přetéká do šedé a postupně splývá v barvu srsti. Na hlavě je také srst nejhustší a s podivem je i poměrně jemná na poměr toho, že zbytek srsti se dá srovnat s jemností drátu. Namočí-li se, srst nabude na objemu a změní tak svého majitele na obří chlupatou kouli - ostatně právě proto si vysloužil přezdívku "Fluffy", kterou do něj známý často rýpají.
Rozměrná hlava může pyšnit širokými čelistmi, které když otevře, odhalí sérii zubů snad ostřejších a delších, než čepele mnohých dýk. Nezřídka mezi nimi vykukují lístky máty, dalších bylinek i dřevin. Po jídle totiž trpí zápachem z úst a tak mátu žvýká pravidelně. Za nefalšovaný fenomén pak považuje své uši. Zejména tedy to levé - není o nic méně chlupaté či špičaté, než je to pravé, ale pokaždé, když mu instinkt velí, že něco/někdo není tak úplně v pořádku, ucho sebou začne cukat, střihat, kroutit a tak vůbec. Svému uchu dokonale věří i napříč tomu, že ho tento instinkt několikrát zradil. Bohužel mu to opravdu přitěžuje při lhaní, jelikož pokud lže, ucho ho má tendenci prozrazovat. Nepovažuje lež za správnou a lže nerad, takže o tom ucho dává vědět nejen jemu, ale i ostatním. Další zvláštností jsou oči, které jeho rodině darovaly dokonce i příjmení. Jejich modrá barva je tak světle zářivá, že ve tmě doslova protíná tmu. Havraní černá srst by mu poskytovala dokonale účinné krytí ve tmě, ale obvykle jsou to právě oči, co ho v noci prozrazuje, jelikož jejich záři zkrátka a dobře nedokáže utlumit. Snad jako podtržítko jejich zářivosti, i nad nimi se objevuje pár bílých proužků srsti.
A oblečení? Nuže, příliš mu nefandí. Vlastní několik na míru šitých kalhot jen čistě z důvodu, aby skryl svou bestiální chloubu a i to se ne vždy podaří úplně, jelikož jistá boule pod látkou jde vidět tak jako tak. Nicméně, vlastní i několik košil se šněrováním, ale jelikož jsou převážně rozpárané, vystačí si jen s několika páry kalhot. Není však náhoda vidět ho v rukavicích, nebo jiných ochranných oděvech, které používá při svém kovářském řemesle.
Povahově je asi přesně takový, jak se od něj čeká už jen z prvního dojmu a vyprávění o jeho rase. Mnoho bytostí si o něm nepochybně myslí, že je to typický hromotluk, který nejde pro ránu daleko. Takový ten tichý typ, který Vás zakousne při prvním pokusu ho rozčílit a ano, vlastně je to v zásadě skutečně pravda. Není vyloženě introvert, ale rozhodně má rád svůj klid a pokud se rozhodne, že dnes nechce, aby tento klid kdokoli narušoval, dá o sobě dost hlasitě vědět. Své sebevědomí nese hrdě na ramenou a nehodlá se svou hrdostí nechat mávat jako s obyčejnou vlaječkou. Dokáže být neskutečně tvrdohlavý a když si něco vezme do hlavy, nevymlátí to z něj ani všichni bohové nebes. Bývá energický a i přesto, že společnost nevyhledává, rád se baví ve společnosti několika přátel o kterých ví, že jim může věřit. Nebojí se fyzické práce ani týmové spolupráce, ale jak bylo zmíněno, díky přirozené tvrdohlavosti s ním může být těžké vyjít. A tvrdohlavost ani zdaleka není ten jediný problém, díky kterému je spolupráce s ním o nervy. Třebaže je přirozeně zvědavý a rád se učí novým věcem, je spíše tělesný typ, kterému jde práce od ruky. Jestliže do něj hodláte cpát teorii, složité matematické vzorce a umělecké slohy, nejspíše to vzdáte po prvních několika minutách. Je rád, že umí číst jednoduché věty a že si spočítá jednoduché počty. Intelektuálně je na téměř nulové úrovni a na to navazuje i častá naivita, jíž mnozí dokáží dokonale zneužít. Nejednou se stal obětí šarlatánů, kteří mu namluvili, že pokud jim postaví zadarmo povoz, darují mu kouzelnou klobásu, kterou nikdy nedojí celou. O magii jako takové neví mnoho, takže manipulovat ho i v tomto ohledu je víc, než snadná věc. Umí být pověrčivý a dokonce místy dětinský. Mnohé myšlenkové pochody mohou vzhledem k jeho věku a vzezření působit až směšně jednoduše.
Co se týče vztahů k ostatním, záleží to od člověka a také jeho momentální nálady. Je typický cholerik, jehož labilita nezná mezí. Umí ho vytočit obyčejný brouk, který se dotkl jeho kožichu, nepříjemný rozmar počasí a i pro fakt, že došla jeho oblíbená vepřová pečeně je schopen seřvat celou hospodu. Nedej tedy bože, aby ho rozlítila nějaká nebohá bytost - a ještě úmyslně. Možná ho zastihnete v náladě, kdy si rád mručí pod čenich, možná v náladě, kdy se rád obklopuje ostatními a k věcem přistupuje o trochu více společensky, ale pokud se v rozhovoru dostanete o něco dál, zjistíte, že to s ním nebude zas tak marné. Snaží se být přátelský, ale pokud zjistí, že to nemá smysl, dokáže se dost hrubě vyjádřit. Rád dává každému, co si dotyčný zaslouží, ale jelikož je opravdu přecitlivělý a rychle vybuchne, úroky vrací většinou ve zlomených kostech. Budete-li respektovat jeho, udělá on absolutně totéž. Pokud si něčeho umí vážit, je to přátelství.
Mezi jeho největší koníčky patří bojová umění, kovářství a celkově vše, kde ho zapálí svaly. Samozřejmě miluje také alkohol, dobré jídlo a ať už je přerostlý vlk nebo ne, neodpustí si ani pokukování po samicích všeho druhu. Často je velmi přátelský k vílám, které v jistém smyslu obdivuje. Jsou pochopitelně i věci, které ze srdce nenávidí a mezi ty nepatří nic jiného, než rasa elfů. Nepotkal ještě elfa, který by mu stál za důvěru. Je vůči těmto bytostem neskutečně rasistický a neodpustí si jedinou příležitost, kdy do jednoho z nich může kopnout. Vždy se na něj dívali z patra, nikdy pro ně nebyl víc, než přerostlá obluda a konec konců to byli elfové, kteří jeho rasu pojmenovali přirovnáním k bestiím. Elfí maso je jedna z jeho nejoblíbenějších pochoutek. V požírání bytostí se nikdy nedrží zkrátka - nedělá mu problém protivníka roztrhat a sežrat rovnou na bojišti, ale v případě elfů si přímo přeje, aby si něco začali. Stačí i sebemenší provokace. Podobně jako elfy nesnese ani Radu, jež se mu zdá nespravedlivá a nehodlá jakékoli vlády. Odsuzují tak, jak se jim zlíbí a zdá se, že neplánují určovat stejná práva pro všechny rasy. Ostatně ne každý je v radě zastoupen - jeho otec ani nikdo z rodiny či rasy nikdy požádaný o nástup do rady nebyl. Proč? Jistě ne kvůli tomu, že by zapomněli. Banda pokrytců, nic jiného nejsou.
Narodil se před jednatřiceti lety ve městě Igrasilu mladému páru, který stál v jeho čele. Naneštěstí matka zanechala otce samotného s šesti vlčími štěňaty, jelikož byla oslabena nemocí a porod byl příliš těžký na to, aby ho snesla. Z šesti sourozenců byl prvním z vrhu, takže měl vždy tendence se starat o své dva bratry a tři nejmladší sestry. Odjakživa byl živé dítě - přátelské rvačky s bratry, vtípky směřované na mladší sestry a typické klukoviny ho nedokázaly minout, což otec uvítal. Už od útlého věku byl trénovaný v boji beze zbraně i z blízka a coby právoplatný dědic města a rodinného majetku, byl zaučen i do těžby a kovářství, které otec ovládal mistrovsky. Bohužel na rozdíl od sourozenců, nikdy nedokázal pochopit víc, než základy učení o světě, které bylo jemu a sourozencům poskytováno. Sestry se vyznaly v číslech i umělecké tvorbě, nejmladší bratr vynikal svou inteligencí a mladší byl na tom podobně, jako Fenrir. Možná právě proto s Lycarem, jak se mladý bestial jmenoval, tropil všemožné hlouposti nehodné synů hlavy města. Bitky, lovení v místních lesích, stopování zvěře… během svého dospívání toho zažil spoustu. Naučil se všemu důležitému, co dokázalo jeho tělo pojmout a absenci přirozené inteligence si vždy vynahradil školou života. Z mládí nikdy úplně nevyrostl. Postupem času bylo třeba, aby svoji štěněcí jiskru zhasil, oženil se, začal přemýšlet o rodině, ale nestalo se tak. Jeho mladická nerozvážnost byla zhašena násilím krátce po oslavení sedmadvacátých narozenin.
Zrovna s bratrem převáželi nové brnění a zbraně do sousedního města, odkud přišla objednávka na zakázku, avšak cestou je konfrontovala elfí družina o pěti členech. Od pohledu zámožní muži nabídli dvakrát tolik za nepopiratelně kvalitní zbraně, ale bratři odmítli prodat zásilku na míru dělanou pro ty, kteří s nimi počítají. Z dialogu se postupem času stala ostrá výměna názorů, kterou elfové mínili ukončit pichlavou poznámkou na podřazenost bestialů. To Lycarea vytočilo natolik, že po vůdci družiny vystartoval. Není těžké si domyslet, jak to vše pokračovalo. Potyčka skončila šípem, jenž mladšímu bratrovi projel skrz oko, ukončíc jeho život. Při pohledu na bratrovo mrtvé tělo Fenrira popadl amok. Nesnesitelný záchvat vzteku, během kterého brutálně rozsápal zbytek skupiny do míry, kdy z nich nezbylo nic, než krvavé louže a zbytky okousaného masa. Z elfí družiny vyvázl jen jediný - ten, jehož šíp usmrtil Lycarea. Incident nebyl tak daleko od hlavního města a tak netrvalo dlouho, než byl Fenrir polapen a dotažen před soud. Vše působilo příliš jednoznačně. Svědectví pozůstalého elfa bylo bráno v potaz mnohem více než fakt, že on a jeho bratr jednali v sebeobraně. Fenrir měl být ihned po procesu převezen do věznice, no během pokusu o převoz uprchl. Úprk z města se neobešel bez několik šrámů, avšak byl schopný se ukrýt v nedalekých lesích, kde díky hluboké a krvácející ráně v zádech upadl do bezvědomí. Probudil se až o dva dny později, vyléčen a zproštěn únavy. V lese ho totiž našlo několik víl, které ho nenechaly zemřít uprostřed neznáma.
V protestu proti nespravedlnosti vlády se o rok později přidal k pirátům, kde byl přijat. Pevnost považuje za svůj domov a je jí plně oddaný již tři roky.
DOVEDNOSTI:
 • Boj: S volnýma rukama je mnohem zručnější, než ozbrojený. Třebaže není nejrychlejší, na bojišti má spíše funkci tanku - svou váhu dokáže dobře využívat ve svůj prospěch. Drápy a zuby umí využít s možná až překvapivou obratností. Nijak nezahálí ani s kovem v ruce. Obvykle se ohání ocelovými drápy, kterými podporuje svůj rozsah při boji "beze zbraně". Běžně však vystupuje s obouručním mečem, dýkami či s kopím. Není vyjímkou ho vidět bojovat ani s kovářským kladivem Dokázal by se ubránit snad s jakoukoli zbraní, která se nevyužívá při dálkovém boji.
 • Manuální zručnost: Samozřejmě se schopen stavět a opravovat, ale pokud umí tvořit, rozhodně musíme jmenovat jeho kovářské dovednosti. Ukuje meče i brnění špičkové kvality v rekordním čase.
 • Smysly: I na svůj druh má extrémně vyvinuté smysly. I v davech je schopný rozeznávat jednotlivé zvuky, odlišovat hlasy a rozeznávat jednotlivé pachy. Už jen po čichu dokáže odhadnout škodlivost látek (př. jedy). Samozřejmě, tento talent se lehce zvrtne v jeho neprospěch.
 • Stopování: Jak bylo zmíněno, má extrémně dobře vyvinutý čich. Dokáže také urči směr hledané osoby podle drobných detailů (zlámané větvičky, zvířecí stopy apod.).
 • Nadprůměrná síla: Jeho fyzická síla se vymyká standardům rasy.
 • Lov: Svou vynalézavost dokáže využít i při uhánění (nejen) potravy. Nejenže dokáže stavět různé pasti na chycení zvěře, ale napříč své velikosti se dovede pohybovat téměř neslyšně. Při lovu obvykle klesne na všechny čtyři, je tak nejen rychlejší, ale i obratnější.
INVENTÁŘ:
 • Lehká zbroj z tvrdé oceli
 • Obouruční meč
 • Kopí
 • Ostré ocelové drápy
 • Kovářské kladivo
 • Velký cestovní vak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama