[ Feon Nuevil Saitri Eruner ] Dahaka

5. června 2017 v 21:29 |  CHARAKTERY VE HŘE
JMÉNO: Feon Nuevil Saitri Eruner

RASA: Elf

STATUS : Elfí král, člen Rady šedých
CHARAKTERISTIKA / VZHLED :
Křišťálově modré oči, vlasy bílé, jako padlý sníh. Alabastrová světlá pleť, tichý, klidný hlas. Ale přesto statná mužná postava, často oděna do nejjemnějších tkanin, které sotva kdy zašustí. Tichý krok v měkkých botách, světlý hábit, laděný do šeda se znaky svého majestátu. Ano, takto ho můžete potkat na zasedání Rady šedých. Ale překvapivě umí v ruce třímat i meč, odít těžkou elfí zbroj, která se krásně leskne v poledním slunci. Nebojí se jít se svým lidem do boje. Častěji ho však vidno vidět s mečem, nežli lukem.
Přesto že ho jeho národ miluje, je ztělesněním dokonalosti jejich rodu, má i své stinné stránky. Opovrhuje nižšími bytostmi, lidi často zesměšňuje a slušně uráží svou inteligencí. Rád dává najevo svůj majestát i svou aroganci. Umí být chladně sarkastický a jeho slova často řežou, jako ostrý kousek skla. Je pyšný na svůj zjev i um, a byť je často paličatý a už z principu v opozici, umí naslouchat. Jen vidí věci vždy trochu jinak. Nebojí se extrémních názorů.

Narodil se jako vymodlené dítě, prvorozený a jediný syn královského páru. Královna roky nemohla počít. Ale pak přišel Eruner. Už v dětství tak umíněný, vždy rozmazlovaný, vždy muselo být po jeho. Měl vše, na co si ukázal, a proto ho nic nedokázalo těšit dlouho. Vše mělo pomíjivou krásu a brzo ho znudilo. Byl však velmi bystrý, možná až příliš. Nevážil si svých učitelů, často neposlouchal jejich rady a bylo s ním těžké pořízení. Matka ze svého vymodleného syna brzy byla zoufalá. Nebyla schopná zvládat jeho rychle se měnící nálady. Ale otec zakročil a už jako malého ho začal učit boji. Feon sice nebyl v mládí příliš statný, a s lukem mu to také příliš nešlo, ale k překvapení svého otce zvládal jak jeden, tak i dva meče. Byl velmi obstojný jezdec a také vynikající stratég. Strategie války ho nesmírně nadchla, tak jako ho zaujala i runová magie. To jediné ho učinilo trochu snesitelným dítětem.
Jeho matka měla velmi silný dar prozření, on však svůj příliš nemá v lásce. Vždy z tohoto daru byl zmaten. Jelikož je posedlý kontrolou, tyto nekontrolované vize a obrazy pro něj nikdy neměly velký význam. Občas ho ale lze potkat bloudit po lesích. Jako kdyby se učil svůj dar kontrolovat, vidět, co potřebuje a chce. Ale to pravděpodobně není možné.

Jeho otec zahynul při nečekaném přepadení démony, které poslal sám Abbadon, toužil totiž po několika svitcích z královské knihovny. Jelikož Feon svého otce vždy respektoval, jako jediného, byl jeho smrtí velmi zdrcen, zvláště když toho času ani nebyl v království. Jeho matka se stáhla do ústraní a stále žije v království. On musel přijmout vládu nad svým lidem. Rozhodl se, že elfi povede ale jinak než jeho otec. Hrozba démonů a zlých sil ho děsila natolik, že začal stavět velkou armádu. Té se zase báli lidé, a proto byl Feon vtažen do politických vyjednávání. Tvrdí, že se sám rozhodl vstoupit do Rady Šedých. Ale není tomu tak. Byl k tomu trochu zmanipulován jedním mocným čarodějem, ve kterém našel zalíbení. Ale to už bylo velmi dávno.
Od té doby zastupuje svůj lid v této radě. A že je jeho hlas vždy slyšet.
DOVEDNOSTI:
Runová magie, kterou disponuje je opravdu silná. Používá především krvavé vyvolávání, proto nikdy neodhaluje na veřejnosti své zápěstí, protože je plné jizev. Používá převážně 8 run.
Obratný s lehkým elfským mečem, se kterým je opravdu nebezpečný.
Lukostřelec. Luk svého otce by v boji nepoužil, slouží spíše jako relikvie, sám používá klasický elfský luk, vyrobený na míru. Je krásně stříbrný. Používá němu však netradičně až příliš dlouhé šípy, s velmi pevným hrotem.
Prozření - nepoužívá ho příliš často, většinou jen když je sám, beze svědků. Je to často dost zmatečné a emotivní. Dovede vidět střípky minulosti. Většinou rozkouskované a jen na místech silného emočního vypětí, či silnější magie.
INVENTÁŘ:
Královská pečeť, koruna, případně meč. Měšec s drahými kameny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama