[ Hesty Riwe ] Dahaka

4. června 2017 v 23:33 |  CHARAKTERY VE HŘE
JMÉNO: Hesty Riwe

RASA: Comun

STATUS : Sokolnice, královský posel

DOVEDNOSTI:
- Střelba z kuše. V ní opravdu exeluje.

- Výcvik zvířat, ať už jde o sokoly, psy, koně, často se snaží pomoci majitelům s problémovými zvířaty. Je to ale spíš její koníček, nedovede se dívat na trpící zvíře a snaží se lidem ukázat, jak s nimi lépe zacházet.
- Stopařské schopnosti: Na velmi dobré úrovni. Něco pochytila, když sledovala otce, vyčetla z jeho knih. Něco se naučila životem v lese a něco jí překvapivě naučil jeden z jejich přátel Animae.
- Bylinkářství se zatím učí. Poznává, která rostlina je dobrá na jakou bolest, která je dobrá na vaření a podobně.
CHARAKTERISTIKA / VZHLED: Hesty je poměrně malá, má jen 160 cm a dlouhé hnědé vlasy, které nosívá často sepnuté zlatými sponami, tak, jak se účesy nosívaly dřív, na dvoře krále. Ovšem po jedné události si své po zadek dlouhé kadeře ostříhala nakrátko. Oblečení vždy volí v přírodních hnědých odstínech barev, případně v béžových. Nejčastěji má na sobě hnědý kožený korzet a nebojí se ani nošení kalhot, zvláště při delším cestování.
Její hnědé oči jsou velmi hluboké, ale málokdy se v nich objeví radost. Hesty je velmi tichá, přemýšlivá a prakticky se neumí bavit. Ne že by nechtěla, ale prostě to neumí.
Narodila se vrchnímu lovčímu Albionu a jeho ženě. Bohužel její otec toužil jen po synovi, který by převzal jeho um lovu, a tak byl z dívky velmi zklamán a prakticky se jí za celý život nevěnoval. Hesty si to dávala za vinu, a jako malá se dokonce převlékala za chlapce. Bohužel brzy nebylo možné skrýt své ženské přednosti a po hádce s matkou musela přestat. Od mala však měla opravdu silný vztah ke zvířatům. Nebojí se žádného, ani pavouků, nebo hadů. Uznává všechny zvířecí tvory. Nejvíc jí k srdci přirostli koně, lovečtí psy a hlavně sokolové a jiné dravé ptactvo. Jako malá se často kradla otci do psince a povídala si s jeho sokoly. Měla pro ně větší cit než otec, a to ho velmi zlobilo. Zakazoval jí učit se umění sokolnictví a lovu, ale ona to stejně tajně trénovala proti jeho vůli. Často pak, když už otec v pozdějších letech propadl silnému vínu, plnila jeho povinnosti za něj, připravovala honitby a posílala důležité zprávy po svých sokolech. Bohužel na to v jejich 18 přišel otec a aby neměl ostudu a zabránil Hesty dělat tuto "mužskou" práci, zasnoubil jí s nižším šlechticem. Hesty však sňatek odmítla, ostříhala si vlasy a utekla do lesů, jako nějaká divoženka. Když její otec po pěti letech zemřel, neodkázal jí žádný majetek, přesto se vrátila zpět do svého rodného domu a brzy se o jejím umění se zvířaty a sokolnictví začalo po městě vyprávět. Brzy stanula před velkou Radou Šedých, která ji nabídla, aby se stala královským poslem. Obrovská čest, kterou žena nikdy dříve nezískala. A Hesty přijala. Odmítla však život v pozlátku a raději se vrátila žít do svého srubu v lese. Albion však velmi často navštěvuje. I když už jí je 25 let, nijak se nezajímá o vdavky ani o muže.
Hesty je sice většinou tichá, neplete se do konfliktů nebo hádek, ale často brání ženský úděl. Nikdo chytrý by si před ní nedovolil zpochybnit její post, když je žena. Nesnáší předsudky, sama jim nepodléhá. Peníze a sláva ji nezajímají. Má raději své sokoly a koně i psa než lidi, proto se málokdy i druží ve skupinách. Občas ji lze potkat v hostinci, ale nikdy se neopije, chodí tam spíše ze zvědavosti pozorovat ostatní lidi. Není výbušná, vše si dobře promyslí, jedná ale často podle svého instinktu, což jí někdy přidělává potíže, protože.
Málokdy o sobě mluví, je velmi skromná a ráda se učí novým věcem, které jí zajímají. Vždy je v doprovodu nějakého zvířete, často je jím sokol Rim, kterého vychovala od ptáčátka, které bylo vyhozeno z hnízda. Ten je jejím věrným společníkem.


INVENTÁŘ: Kuš. Vábnička na sokoly. Krátká dýka. Měšec s penězi. Kožená rukavice.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama