[ Irisfieth ] Quinn

5. června 2017 v 21:21 |  CHARAKTERY VE HŘE
JMÉNO: Irisfieth


RASA: Víla, žena


STATUS : Obyčejná víla, která se pohybuje často v lesích, případně ze zvědavosti zamíří k blízkosti lidských sídel
CHARAKTERISTIKA / VZHLED :
"Víla, co plní přání", to je přesně to, jak lidští smrtelníci označují Irisfielyn neobyčejný půvab. Na první pohled vypadá jako ztělesněním jakési nevinnosti. Je pravda, že je Iris nevinná, avšak do jisté míry, pokud na ni vztáhnete ruce, umí dělat divy. Přesto se dá s jistotou říci, že má čistou vílí duši, která prozatím nebyla poskvrněná žádným zlem ani temnotou. Její cíl je velmi skromný a laskavý - to pomáhat lidem a vykouzlit na jejich tvářích úsměv. Bohužel ne všichni si jsou její srdečnosti vědomi a proto nejednou málem přišla o život, když si naivně pomyslela, že by ji někdo mohl přijmout ne proto, že je víla, která plní přání či rozdává vílí prach, ale proto, že má dobré srdce. Má o realitě představu jako o mírumilovném světě, kde by se všichni měli přijmout takoví, jací jsou a nehledat chyby. To je taktéž její největší slabost - věřit v něco lepšího, než je. Čekat na zázraky. Irisfieth není tvor, který by se dal snadno zlomit, protože si udržuje své naděje. Ve skutečnosti je právě tato část jejího já ta, která ji jednou může přivést před brány smrti. Není si vědoma toho, že na světě nejsou jen ti "hodní", ale i ti prolhaní a zlí.
Dříve byla Iris velmi otevřená, hlavně k dětem lidských ras. Připadají jí z nějakého důvodu obdivuhodná, jak dokáží bez magie a bez nějakých větších výhod v krutém světě, kdy vládne příroda, přežít a stát se silným. Často k nim chodila a hrála si s nimi (to je také důvod, proč měli děti té vesnice tak "bujnou fantazii", co se týče víl). Při hrách docházelo i k menším zraněním - nějaké dítě se třeba spálilo o kopřivy nebo se škráblo, když nešikovně prošlo kolem růží. Iris vždy všechny zranění láskyplně zahojila, což byl také důvod, proč se starší lidé z vesnici začali dohledávat, kdo je zdrojem léčení. Tehdy Iris poprvé ovládl strach, uletěla hluboko do lesa a už se k vesnici nikdy nepřiblížila.
Povahově je nyní Iris nenápadná a málomluvná žena, která se ukazuje jen, když je nutné. Mluví potichu, ještě více potichu než obyčejně víly mluví, proto, když ž chce někomu něco povědět, musí se opravdu vynasnažit. Mnohem radši však nechává, aby si jiní tvorové, například zvířátka, četli z jejích gestů a mimických výrazů. Její přítomnost je těžké vycítit, není divu, když je maličká a ke všemu nevydává hluk. Ne, že by byla bojácná, avšak je pouze stydlivá a radši ostatní pozoruje než se s nimi dává do řeči. Dvakrát odvahy nepobrala a i když statečně drží někdy hlavu zvednutou, nemá problém vzít nohy na ramena a zničit si přitom hrdost. Není bytostí, která by mohla někdy bojovat v bitvě, proto se vyvaruje všech konfliktů, pokud možno. Nemá přeci důvod bojovat - nepotkala žádného člověka, kterého by mohla následovat a má jen málo přátel, kteří pochází ze společenství víl. To, co jí dělá vílou, je její nesmírná zvědavost, která je mnohokdy (bohužel) silnější než strach.

Irisfieth má velmi jemně řezané rysy. Hladké, lehce vystouplé lícní kosti do její tváře vrhají světlo tak, že vypadá, jako kdyby byla zamyšlená do smyslu své existence. Postavou je velmi droboučká, měří necelých sedmnáct centimetrů, což je tak velikost akorát do dlaně. Světlé, mírně zvlněné medové vlasy jí padají jen kus pod štíhlý pas. Její oči mají barvu roztaveného zlata, uprostřed nich je rozeseto několik droboučkých zelených teček. Tato zvláštnost dodává vílímu pohledu jistou nevyzpytatelnost a tajemnost, stejně tak i klidný a vždy vyrovnaný výraz tváře. Rty má plné a měkce růžové a stejně jako u elfů, i ona má špičaté uši. Kolem ní se pohybuje zvláštní měkká aura, která je ovšem uklidňující. Část těla, kterou se nejčastěji pyšní, je její pár křídel, nesoucí barvu levandulí či fialek, jak chcete. Vypadají jako pěkně vymalovaná sklíčka, některým můžou připomínat jako motýlí.
Irisfieth je oblečená většinou do drobného oblečení, vypadající jako šikovně utkané z listů. Je to zčásti pravda, Iris si své oblečení skutečně utkává z přírodního materiálu, ovšem používá přitom svou magii. Docílí tím viditelných výsledků, když nechává, aby listy samy vyrostly ve tvaru sukně, například. Nevýhody to samozřejmě má a to takovou, že si listy musí často měnit, aby jí na oblečení neuschly a neodpadly.

DOVEDNOSTI:
  • Magické schopnosti
Irisfieth umí pomocí své magie, magii víl, léčit zranění. V tomto oboru jako jediném, co se týče magie, skutečně vyniká. Dokáže vyléčit i poměrně vážné zranění, avšak za cenu vlastního vyčerpání. Bohužel nedokáže plně ovládat tuto magii, proto se stává, že použije příliš síly najednou a upadne do bezvědomí, zatímco ostatní víly společnice by byly ještě na nohou. Její léčení však není jen fyzické, ale i psychické. Dokáže v poměrně malém rozsahu zapojit svou magii i do slov a tím uklidnit duši léčeného. Je v tom však spíše cit pro jemnou mluvu než nějaká kouzelná schopnost.

  • Znalost run
Jediná runa, kterou Iris zvládá, že runa na zrychlení růstu rostlin. Nedokáže sama vytvořit rostlinu, pouze dokáže urychlit její růst, případně ji nechat vykvést. Tímto si krátí osamocené chvilky v lesích. Tato schopnost je kapku neškodná (pro alergiky však hrůzné peklo!), ale hodí se, když se například potřebuje skrýt, urychlí růst keříku.

  • Létání
V poslední řadě létání, které ji umožňují křídla. Pokud jste někdy viděli poletovat kolibříka, Irisfieth létá podobně. Je schopna rychlého manévrování, avšak nedokáže například zastavit padání z vysoké výšky, protože by drobná křídla jednoduše neunesly silný tlak větru a praskla by jako sklo.


INVENTÁŘ:
malý sáček, v němž ukrývá nejhezčí kamínky, které kdy našla; nosí jej u pasu 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama