[ Oxel ] PennyDreadful

7. června 2017 v 13:02 |  CHARAKTERY VE HŘE
JMÉNO: Oxel


RASA: Animae


STATUS : Pracuje u vzdušných pirátů jako uklízečka.
CHARAKTERISTIKA / VZHLED :
Oxel je dítě ulice. Jeho jedinou rodinou byl starý kněz ve městě, který se staral o děti, které za ním přišli s žádostí o pomoc. Vlastně ho tam měl na starost už v době, kdy sotva lezl po čtyřech. Nebyl jediný a celou tu společnost bral jako něco zcela normálního. Bral je jako svou rodinu a děti, ať už byly jakékoliv rasy, bral jako své sourozence. Možná to byl instinkt, že ho rodiče dali pryč, protože Oxel se narodil slepý. Když s tím vyrůstáte od narození a neznáte nic jiného než tmu, tak to nevidíte jako takovou překážku. Oxel se pohyboval hlavně v domě a po ulicích, které znal, takže se nemusel bát, že by zabloudil a pokud už musel někam mimo své známé území, poradil si. Jeho tělo si za chybějící zrak vylepšilo sluch, který má dokonalý. Díky sluchu dokáže lokalizovat, kde kdo je, kam kdo položil pohár nebo kam zrovna spadla mince. Stejně tak má jistý šestý smysl, který na sebe upozorňuje šimráním na zátylku. V době, kdy byl malý, ale nebyl tak zkušený jako dnes. Říkali mu Flekáč, protože měl po těle samé modřiny, jak narážel do věcí. Některé děti mu je dávali do cesty schválně, protože byl naučený kudy chodit a ze začátku s tím nějak nepočítal. Byl naivní a jeho vzhled v té době zcela pasoval k jeho povaze. Byl malý, drobný, hubený a huňatý. Husté vlnité černé vlasy, huňaté uši a ocas, který mu často sloužil jako provizorní přikrývka. Byl upovídaný a veselý, ale občas měl deprese, které se postupem času staly frustrací. Kvůli tomu, že neviděl, si s ním děti nechtěli hrát, opomíjeli ho a dělali mu občas hodně zle a čím byli starší, tím to bylo horší. Jelikož měli často o oblečení nouzi, v létě chodil bos a to často končilo tak, že měl v nohách zapíchané špendlíky a střepy. Proto má hodně zjizvená chodidla. Z "nevinných" žertíku se stala šikana a Oxel začal mít života plné zuby. Kvůli svému původu je malý a to neuniklo nikomu. Ulice z mnoha vychovala grázly, zloděje a vrahy. Ti, kteří si nevybili svou dávku adrenalinu na ulici, to dělali na Oxelovi, který se mohl horko těžko bránit drápy nebo zuby. Nemohl uvěřit, že ti, které jako malý považoval za bratry za ním chodili, aby si do něj zabušili jako do pytle brambor. Byl zoufalý a ani ten kněz, který se o něho staral mu nemohl pomoci. Jediné, co mu zbývalo bylo utéct. Otázkou bylo kam. Když se pokusil utéct poprvé, málem přišel o oko. Podruhé mu vyrazili pravý špičák a potřetí ho hodili do řeky a čekali, jestli vyplave. Počtvrté mu hrozilo, že mu uříznou ucho, ale díky tomu, že dost dlouho ječel jak o život, je našel nějaký chlap. Děsil ho. Sice se setkal s násilím, ale nikdy necítil smrt, kterou tu noc poznal hodně z blízka. Ten muž všechny zabil a pak...
Probudil se na místě, které vůbec neznal. To ho vyděsilo ze všeho nejvíc. Všude kolem něho mluvili lidé, které neznal. Pachy, které neznal a tak mu všechno přišlo jako jeden velký chaos. Ten muž, který ho omráčil a vzal, se jmenoval Trevor. Oxelovi bylo čerstvých patnáct, když se dostal do pevnosti Ravensdorff. Trevor se ho ujal se slovy: "Chyběl mi mazlíček." Nebylo divu, že ho Oxel ze začátku nenáviděl, i když ho vykoupal, odblešil, ošetřil mu všechny rány a modřiny a ostříhal. Dal mu čisté oblečení a jedno teplé jídlo denně. Trevor byl hold starý dobrák a nesnesl fakt, že někdo vztáhl ruku na slepého prcka. Oxel se v pevnosti vyznal rychle. Nic jiného mu ani nezbývalo a jeho jedinou prací bylo uklízet, uklízet a další podobné věci. Bylo zvláštní najednou pracovat. Sice nedostával zaplaceno, ale dostával najíst a mohl dokonce spát v něčem teplém a pohodlném. Nikdo na něho nevztáhl ruku ve zlém a členové Vzdušných pirátů se s ním snažili bavit jako s každým jiným. Avšak i po roce není zvyklí na nic z toho, co se kolem něho děje. Když na něho někdo vztáhne z ničeho nic ruku, reaguje dost agresivně, protože jeho mozek si to spojí s mlácením, kterým si prošel. Když kolem něho prochází moc lidí, je napnutý jako struna a neustále je ve střehu. Občas mu trvá i hodinu usnout, protože neustále naslouchá, jestli někdo nepřichází a i když se k němu někdo chová přátelsky, nevěří mu. Snaží se dělat jen svou práci a vyhýbá se nechtěnému kontaktu. Často má noční můry, deprese a vypěstovala se u něho hrůza z řek a studené vody.
Oxel je 159 cm vysoký a se vztyčenýma ušima tomu je 164 cm. Má husté černé vlasy, uši a dlouhý ladný hebký ocas. Nyní, když je mu šestnáct, není tak chundelatý a roztomilý. Většinou se tváří tak, aby ho lidé obešli obloukem. Z jeho výrazu jasně číší - nemám náladu. Usmívá se jen zřídka a to většinou jen, když je s Trevorem. Obléká se jednoduše a hlavně do toho, co má. Nemá rád, když mu někdo přesouvá věci, protože je musí pak hledat a taky nemá rád silný alkohol, protože smrdí tak, že to cítí i na jazyku, ale víno mu nevadí stejně jako nějaká sladká medovina. Má malé drápy, kterými člověka dokáže ošklivě poškrábat a jeden špičák, který mu naštěstí zůstal. Po těle má pár jizviček, ale chodila má zjizvená hodně a je rád, že může nosit boty, aby to nikdo neviděl. Fyzicky už je na tom mnohem lépe. Dokonce nabral i trochu svalové hmoty, protože s Trevorem cvičí a učí ho se bránit, i když je slepý. Díky sluchu to občas není takový problém, ale trénovat s Trevorem je něco jiného, než se prát na ulici. Povahově je spíš introvert, který se nikam moc dobrovolně nehrne. Rád si udělá svou práci, ale pak zjistí, že má volný čas a neví co s ním, protože si nějak nenašel žádný koníček. Nikomu nevěří, do ničeho se neplete a i když někdy zoufale touží po tom se vmáčknout mezi lidi a ucucávat víno, neudělá to. Vždycky se mu ozve celé tělo pobité jak kdyby ho přejel vůz a tak zůstane ve své ulitě. Svět je nepřátelské místo a on si to bude pamatovat až do smrti.

DOVEDNOSTI:
Vytříbený sluch - Oxel má velmi citlivý sluch, díky kterému se dokáže orientovat v prostoru. Občas mu stále dělá problém identifikovat třeba vzdálenost, ale čím bude starší, tím to bude lepší. Hudbě se sice nevěnuje, ale kdyby ano, poznal by každý falešný tón. Když pozorně naslouchá, slyší i dech nebo tlukot srdce, když je dost blízko. Momentálně je hlavě rád, že nenaráží do lidí a orientuje se tak, jak potřebuje.
Se zbraněmi to umí momentálně jako nějaká sedlácká holka a i tak by proti ní prohrál, kdyby si na něho vzala vidle. On spíš škrábe a kouše nebo používá pěsti, ale naštěstí mu zatím nehrozí, že by se musel prát.
Dar jeho rasy je dost slabý, ale má takový šestý smysl, který mu občas napoví, že je něco špatně, ale často je to spíš jeho představivost.
Když se to vezme kolem a kolem, je Oxel docela k ničemu a on to moc dobře ví a kvůli tomu má mindrák navíc. Je rád za to, že vůbec jakožto slepé dítě z ulice žije.
INVENTÁŘ:
Vždy sebou nosí kousek jídla, kdyby náhodou. Hadr nebo kapesník je také povinností. Jeho jedinou zbraní je kapesní nožík, který spíš než k obraně používá ke krájení chleba a taky provázek, se kterým si hraje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama