RUMIE [ Strážce pokladu Albionu ]

5. června 2017 v 22:59 |  EVENT / NPC
VYTVOŘILA : Dahaka

JMÉNO: Rumie (Rumi)

RASA: Démon, podrasa Echidna

PODSTATA: Neutrální

STATUS : Strážce ztraceného pokladu Albionu

ARTEFAKTY: Pradávný meč Drakobíjec, poklady ve dormě zlata a starých run.
CHARAKTERISTIKA / VZHLED :
Krásná žena, s hnědorudými vlasy a ostře zelenýma očima, která je vždy oděna ve zlatě a ověšená drahokamy. Hebká pleť, dokonalé křivky, bystrá mysl a jazyk ostrý, jako nejlepší meč. Zdálo by se, že taková žena nemůže přeci žít sama, ve studené jeskyni na severu v horách, pod kterou se rozkládá rozlehlé jezero Vallio.
Kdyby ale…. Nebyla Rumi napůl ženou a napůl hadem, takzvanou Echidnou.

Její rod dávno předávno vymřel. Dodnes zůstalo jen pár jedinců, které by šlo napočítat na prstech jedné ruky. Ale ani samy Echidny, jak se jim od pradávno říká v mýtech, tomu moc nepřispěly, protože jejich rozmnožování je velmi složité a jsou samotářské. Před dávnými časy několik těchto tvorů přivedl na lidský svět Abbadon, aby rozsévaly strach a ničily lidské vesnice. Většinu z nich skolili velcí hrdinové, často také drakobijci. Ale několik z nich se ukrylo v horách, v opuštěných dolech a jeskyních. To byl i případ Rumi. Po souboji s armádou krále se stáhla zraněná do hor. Ale i zde jí drakobijci našly a nejspíš by jí usmrtily. Král se však rozhodl mladé Echidny využít a uzavřít s ní něco jako smlouvu. Po celé roky do její jeskyně posílal bohatství království Albionu. Zlaté rezervy. Ale také magické runy a vzácné předměty, které byly nebezpečné pro městskou pokladnici. Věděl, že pokud budou hlídáni Echidnou, nepropustí žádného zloděje a všechny předměty zůstanou v bezpečí. Stala se z toho dokonce i pověst. Lidé občas pověstem věří. Našlo se pár odvážlivců, kteří chtěli zbohatnout, získat slávu a magické předměty. Několik hlupáků se vydalo po stopách bájné Echidny, ale nikdo z nich už se živý nevrátil.

Rumi žije už mnoho let sama, v jeskyni na severu. Když je krásné počasí, sluní své velké hadí tělo venku u jezera, ráda chodí i plavat, ve vodě se cítí jako doma a je v ní opravdu velmi rychlá. Ale i na souši dosahuje obstojné rychlosti a také velké fyzické síly. Ani sníh či led jí nevadí. Ovšem samotu doslova nesnáší. S králem měla jasnou úmluvu. Nebude napadat lidské vesnice a bude žít.
Ovšem léta samoty na ní zanechaly stopy. Je velmi…svérázná. Ráda lidi děsí, ráda si s nimi hraje nebezpečné hry, nabízí jim objetí, které však je většinou smrtelné. Nebo jim dává hádanky, které nemají jasné řešení. Velmi ráda laškuje s muži, ale dokonce i se ženami a je jí jedno, jakého druhu jsou. Nejblíže má k Bestiálům, těm většinou ani neublíží, pokud jí přímo nenapadnou. Nemá ráda arogantní elfy a příliš ozbrojené lidi. Jakmile ale k její jeskyni někdo zabloudí, stává se aktérem jejich her, většinou nedobrovolně. A její hry většinou nekončí dobře. Ne všichni přežijí. Rumi však nezabíjí rychle, naopak si utrpení a případné mučení užívá. Často svou kořist poplete vidinou zlata, omámí a nechá bloudit po jeskyni. Je však znám z historie případ, kdy pasáčkovi ovcí pomáhala najít ztracené kusy stáda a navíc ho obdarovala tolika zlatem, kolik sám vážil.
Její jednání je nevyzpytatelné. Občas sladká jako cukr a jindy děsivá jako samo peklo. Nerada uznává prohru. Ale pokud nad ní někdo mazaně zvítězí, přechytračí jí, nebo se jí opravdu hodně zalíbí, je ochotná ho poslouchat a spolupracovat.
Rumi má ráda zlato, má ráda blyštivé předměty, kterých má v jeskyni někde ukryté snad tuny. Taktéž zajímavé magické objekty, které by mohla zařadit, do své sbírky ráda vyhledává. Prahne po nich, ale sama je nijak nevyužívá. Jen je střeží.
Jejím největším a bájným pokladem je ale údajně i meč Drakobíjec, kterým král zabil Namidu.
I když už je král mrtev a smlouva vypršela s jeho životem, Rumi nemá, kam by šla, nemá kam se vrátit a tak pokračuje v hlídání a zvětšování pokladu Albionu. Už nejspíš nežije nikdo, kdo by o nich věděl a pověsti pomalu vybledly a staly se jen hloupými báchorkami a pohádkami pro děti. Do hor zavítá jen několik zbloudilých cestovatelů.
DOVEDNOSTI :
Velká fyzická síla, zvláště v jejím hadím těle.
Zručná v boji s mečem, ale většinou používá dlouhé kopí.
Její hadí tělo je pokryto velmi silnou kůží a šupinami, a velmi rychle se hojí.
Jako had vidí ve tmě, i za šera, rozpozná tepelnou stopu.
Jako had má také jedové váčky, takže pozor na kousnutí, není sice smrtelné, ale velmi halucinogenní.
INVETÁŘ:
Zlato, šperky, drahé kameny, případně oštěp či meč. Také velká koruna na hlavě. Sama se korunovala královnou Echiden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama