> SLZY NAMIDY

6. června 2017 v 8:03 | Svitek
.
Historické postavy : Král Erion Beasthand / Dračí knězka Namida Bounteous / Mečíř Chaviel [ Bestial ]
Před dávnými a dávnými časy, opředenými mlhami historie v zemi Albionu vládl mocný a krvelačný král. Král tak sebevědomý že svou sobeckostí a touhou po moci a nedosažitelnosti byl schopen se vysmívat svými činy i samotným bohům. A tak usnesli se bohové pobouření pýchou nad životem tohoto krále a rozhodli se jej krutě potrestat. Mladý král však chytrý byl a všechny strasti bohů překonal, utvrzen ještě více ve své nezdolnosti se bohům vysmíval.
Rozhodl se porušit nejsvatější zákony a skolit draka pradávného, který jest podle báchorek pobýval na hoře dračí. A jak si usmyslil tak také učinil. Dal předvolat k trůnu svému Bestiala mečíře Chaviela syna Orowa, mečíře nejlepšího a nejzručnějšího v zemi jeho a sdělil co v úmyslu má. Bestial nemohl nic víc než souhlasit, neboť jinak by byl s nesouhlasem o hlavu kratší. A tak Mečíř Chaviel promluvil "Vyrobím ti ten nejskvělejší meč, co byl kdy stvořen. Bude zpívat píseň smrti, až se jím rozmáchneš. Všichni ti budou závidět můj pane, neboť krása toho to meče se téměř vyrovná tvé zručnosti v zacházení s ním. " Se slovy do díla se dal. Než byl meč ukován uběhl jeden cyklus, zatímco bohové vymysleli trest pro krále pyšného.

A Tak z nebes sestoupil Bůh Lug a přistoupil pokorně k pradávnému drakovi, jenž ochraňoval zemi Albionu po tisíc cyklů. Pradávný drak jehož jméno znělo Namida v starém jazyce Štědrá, byl od boha Lugu požádán o pomoc potrestati krále mladého za svoje prohřešky a výsměch nebesům. Lug pravil : " Dávám ti jeden cyklus lidskou ženou býti, avšak každý plný svit luny pobudeš roucha z šupin svých. Příští paprsky slunce vydáš se za králem Erionem a prosit jeho budeš o místo u dvora. Nabídku tvou příjme. Včas dozvíš se co tě čeká, kněžko dračí. " S těmi to slovy Lug Bůh vrátil se zpět na nebesa. Jak předpověděl zítřejší paprsky slunce proměnili kůži dračí na jemnou pokožku, prapodivné údy a zvláštní dlouhou srst barvy zapadajícího slunce jenž rašila dračí ženě na hlavě. Za nedlouho poté co Namida v lidské podobě zdolala od své dračí chýše do města světa Jormungardu uběhl dvanáctkrát luny svit, než jakožto lidská bytost stanula před mladého krále oděna do jemných látek lehce obepínající a tvarující její přenádherné tělo, které jí nadělili bohové. Mladý král Erion očarován její krásou byl a tak zbaven hlasu jen pokynutím hlavy dal svolení k jejímu přijetí.

Dnem i nocí mladý král myslel na rozhodnutí své, uhrančen její krásou a smyslností vymýšlel básně jenž roztáhly plné rty na krásné tváři její. Špetka citu po měsících spolu strávených nechala roztát i kněžku dračí. Comun a drak však spolu nesmí sdílet lože ba ani něžné city. I tak přes zákazy se stalo. Čas spolu strávený však věčnost netval. Jak mečíř Chaviel slíbil králův meč dokončil do termínu svůj slib splnil.Tu noc Erion, král Albionu ležel ve své loži a hledel na krásu své společnice. " Lásko má, má lásko nejkrásnější. Zítra musím se vydati do boje skolit mocnou bestii a dokázat zemi této, že hoden jsem jí vést a na hlavě své nést korunu předků. Vyčkáš mého návratu čarodějko líbezná ? A poctíš mne svou odpovědí zda staneš po boku mém, jako žena má? ". S tímto Namidiinu krásnou tvář polily slzy, přemlouvala svého krále a milence ať bestii nechá být, zda ušetří božské zvíře. Král však něžnými slůvky dračí kněžku odbil stojíc si za rozhodnutím svým. Téhož noc, když Erion oka zamouřil a v tvrdém spánku klidně oddychoval, stejně jak družka jeho, navštívila Namidu ve snu Nue. Bohyně luny sdělila kněžce dračí co vykonati její povinností a ubezpečila jí že její konání nutné jest pro zachování rovnosti vah. Soudný den nastal když paprsky luny šimraly tvář Namidy jenž se začala pokrývat šupinami. Mladý král vyrazil časně ráno a již na cestě byl k ukrytu dračímu. Ženské tělo měnit se začalo, Namida spěchati na balkóny paláce královského za posledních slz lidských roztáhla mohutná křídla a vznesla se do nebes nad Jormungardem. Mohutný drak mířil do svého doupěte splnit úlohu svou.

NUTNO DOPSAT

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama